دل بیمار را دوا بتوان
حمق را هیچ‌گونه چاره مدان

نیکی پیر مغان بین که چو ما بد‌‌مستان
هر چه کردیم به چشم کرمش زیبا بود
حافظ

کلیددار خرابات خیابان یازدهم گوشه‌ای از زندگی مردی‌ست که عمرش را عاشقانه صرف خدمت و محبت بی‌دریغ به آشنا و بیگانه کرد.

ممتحن‌الدوله و اعجاز چنته‌ی درویش‌مظهر گوشه‌ای از زندگی میرزامهدی‌خان ممتحن‌الدوله‌ی شقاقی، اولين آرشيتكت ايران است و داستان برخورد او با درویش‌مظهر.

بنای عشق حکایت همدلی‌هاست در ساخت آرامگاه پیر طریقت نعمت‌اللهی، دکتر جواد نوربخش.

راز مرشدی داستانی‌ست در احوال مریدی صادق که به امر مرشدش برای ارشاد صوفیان و روشن‌کردن‌ چراغ خانقاه به دیاری دیگر سفر می‌کند.

راهی مدسه، روایتی از علی اکبر سعیدی سیرجانی به‌یاد شیخ محمود محسنی، شیخ طریقت نعمت‌اللهی در سیرجان.

نسیمی می‌وزد، ما را برد پیش، خاطره‌ای‌ست به‌قلم علی ‌اصغر مظهری کرمانی،‌ درباره‌ی شیخ‌المشایخ طریقت نعمت‌اللهی، ماشاالله نیک‌طبع «مشتاقعلی کرمانی».

دیدار شرق با غرب، خاطره‌ای‌ست به‌قلم جمیز جورج، سفیر پیشین کانادا در ایران، از ملاقات پرفسور هنری کُربن با دکتر جواد نوربخش.

 یادی از ذوالریاستین به‌قلم شادروان استاد سعید نفیسی که در دوره‌ی ششم مجله‌ی رادیو، شماره‌ی ۸۷، در سال ۱۳۴۲ به رشته‌ی تحریر درآورده شد و در سال ۱۳۷۰ شمسی در شماره‌ی یازدهم صوفی به چاپ رسید. این نوشته خاطره‌ای‌ست از دیدار استاد نفیسی با پیر و مرشد طریقت نعمت‌اللهی، حضرت ذوالریاستین، مونس علیشاه.

عشق تصوف ایران رابعه روزبهان

سایه پیر خاطره‌ایی‌ست درباره‌ی زنده‌یاد حسن کباری که سال‌ها خدمتگزار خانقاه تهران و درویشان نعمت‌اللهی بود. این نوشته اولین‌بار در مجله‌ی شماره ۲۷ صوفی به چاپ رسید.